Rok szkolny 2016/2017

PODZIĘKOWANIE

ZAPRASZAMY uczniów klas I - III i rodziców do korzystania z biblioteki w filii Szkoły przy ul. Namysłowskiej w godzinach 900 - 1500.

PODZIĘKOWANIE

Dyrekcja i Biblioteka składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za zakup nowych książek. Dzięki Państwa hojności i zaangażowaniu w ręce naszych młodych czytelników trafi wiele popularnych nowości wydawniczych. Z pewnością przyczyni się to do wzrostu czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

W imieniu naszych czytelników

BARDZO DZIĘKUJEMY

Uroczyste pasowanie klas pierwszych

9 marca odbyło się w filii szkoły przy ulicy Namysłowskiej uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej.
Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie „W krainie bajek” przygotowane przez uczniów z Koła Bibliotecznego, a następnie odwiedzili bibliotekę i wypożyczyli wybrane przez siebie książki.

 

Spotkanie autorskie z pisarką Joanną Rudniańską

Uczniowie klasy IVc w nagrodę za dobre czytelnictwo wzięli udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci, które odbyło się 7 lutego 2017 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej.
Uczniowie zapoznali się z twórczością pisarki oraz mieli możliwość zakupu książki i uzyskania autografu Joanny Rudniańskiej.

Bohaterowie literackiej choinki

Świąteczny konkurs czytelniczy z nagrodami dla uczniów klas 4-6.

Andrzejkowe wróżby w bibliotece

We wtorek 29 listopada w bibliotece odbyła się impreza wróżb andrzejkowych. Wróżby przygotowali uczniowie z koła bibliotecznego. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Było ciekawie i wesoło.

Październik - Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Z tej okazji uczniowie tworzyli plakat „Książka to dopiero początek…”, oraz mogli wziąć udział w konkursie ”Biblioteczny detektyw”, który polegał na poszukiwaniu książek w bibliotece na dany temat. Wśród uczniów, którzy rozwiązali co najmniej dwie zagadki rozlosowano 9 nagród książkowych.Podczas „Poniedziałku z audiobookiem” uczniowie mieli okazję wysłuchać na przerwach książki Pt. „ Opowiadania z dreszczykiem”.

Rok szkolny 2015/2016

Konkursy czytelnicze

„Z piaskownicy w świat” – konkurs dla uczniów klasy II

I nagroda – drużyna z klasy IIf w składzie Sebastian Przybyłek, Kajetan Witek.

„Kasdepkowe przygody z językiem” – konkurs ze znajomości książki Grzegorza Kasdepke „Co to znaczy…” dla uczniów klasy II – III

I nagroda – drużyna z klasy IId w składzie Agnieszka Kęciek, Kacper Schmidt.

„Wyprawa w świat fantazji” ( jeden z….) – teleturniej ze znajomości książki „ Wyspa potępionych” Melissy de la Cruz dla uczniów klasy IV – VI

Laureaci: Mateusz Tymiński i Jakub Gilewski z klasy Va, Karolina Krupa z klasy IVe.

Prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym:

Przedstawienie „Królewna się nudzi” z okazji święta książki, przygotowane z uczniami klasy IVc.

Spotkania z pisarzami w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej.
W spotkaniu z Dorotą Gellner wzięła udział klasa II c (22.10.2015)

Z Małgorzatą Strzałkowską spotkała się klasa IIIe (19.01 2016).

Z twórczością Marcina Szczygielskiego zapoznali się uczniowie klasa IIIa (8.03.2016)

Dzielnicowa Sesja Naukowa „Imię nieskalane zachowaj. Henryk Sienkiewicz i jego ziomale” -integracja szkół praskich u progu rocznicy wielkiego noblisty.

Wycieczka warszawskim szlakiem wybitnych Polaków w 2 połowie XIX w.
Warsztaty literackie i plastyczne

Prezentacja o patronie naszej szkoły gen. Jakubie Jasińskim została przygotowana i zaprezentowana przez uczennice z kl.VI d: Katarzynę Mazurowską, Zuzannę Stasiak, Zuzannę Dawidowską i Luizę Słapczyńską.

„Andrzejkowy magii świat w bibliotece”

W poniedziałek 30 listopada odbyła się w bibliotece całodniowa impreza wróżb andrzejkowych. W role wróżek i wróżbitów wcielili się uczniowie z koła miłośników książek. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Było ciekawie i radośnie.